Viljandi noorteinfo

Viljandi Avatud Noortetuba (VANT) asub Lennukitehases (Hariduse 12a, Viljandi linn) alates 2013. aastast. Meie eesmärgiks on pakkuda Viljandi linna noortele (vanuses 7-26) erinevaid noorsootöö teenuseid, korraldada vabaaja sisustamist, luua tingimused arendavaks tegevuseks väljaspool perekonda, tasemeõpet ning tööaega. Lähtume oma töös avatud noorsootöö põhimõtetest, noorsootöö seadusest, noortekeskuste miinimumstandardist, noortekeskuste heast tavast ja kuulame oma noorte soove ja vajadusi.

Viljandi Avatud Noortetuba on Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse liige alates 2012.aastast.

VANT ruumide kasutamisel palume külastajatel lähtuda meie kehtivatest kodukorra reeglitest.

Viljandi Avatud Noortetoa ruume on võimalik rentida (va juuni, juuli, august) – hinnakirja leiad siit.

VANT on suvepuhkusel, avame uuesti septembris! Külasta meid alternatiivsetes kohtumispaikades:

3.07 Viljandi Rand kell 14.00 – 17.00

6.07 Rubiini plats kell 11.00 – 18.00

22.08 Pumptrack kell 18.00 – 21.00
 

Inimesed:

Ege Enok

juhataja

58586662

Tiina Oja

noorsootöö projektijuht

58538863

Merlin Pulk

noorsootöö administraator

5181443

Andri Suga

noorsootöötaja-maleva koordinaator

53096933

Deeno Lippand

tõukerattatrenni juhendaja

Alo Aasmäe

BMX kooli juhendaja

Künter Peerna

rulatrenni juhendaja

Christopher Meier

foto- ja videoringi juhendaja

Henri Arrak

DJ kooli juhendaja

Liis Paul

sünnipäevade teenindaja

Katreen Kasela

noorte heaolu spetsialist

57876914

Maarit Järsk

viibib lapsehoolduspuhkusel

Skatepark

Sise-skateparki on oodatud sõitma kõik tõukeratturid, BMX-sõitjad, rulatajad, rulluisutajad. Alla 16-aastased noored on kohustatud kandma kiivrit. Noorsootöötaja käest on võimalik kiivrit laenutada.

Mängude saal

Mängudesaalis on tasuta kasutamiseks piljard, lauatennis, lauajalgpall, õhuhoki, erinevad lauamängud, Playstation 4 konsool. Võimalik on lugeda erinevaid koomikseid, ajakirju ja raamatuid. Saab joonistada, lahendada sudokusid ja ristsõnu.


Noortetuppa valmis koostöös noorte
ekstreemsportlastega töökojanurk.

Seminari­ruum

VANTis on kasutamiseks kuni 10 inimest mahutav seminariruum, kus saab korraldada väiksemaid sündmusi, mängida lauamänge, läbi viia koosolekuid ja kohtumisi.

Bändikas

Viljandi Avatud Noortetoa prooviruumi saavad kasutada VANTis registreeritud bändid. Ruum on mõeldud kasutamiseks ainult bändiproovi tegemise jaoks broneeringu ajal. Prooviruumi kasutatakse veebipõhise graafiku alusel ja selle eest tasutakse järgnevalt: Ühe tunni hind on 6€, iga järgnev tund maksab 5€.

Noortebändidele (noortebänd on bänd, kus enamik liikmeid on vanuses kuni 26) kehtib hind 7€ kalendrikuus ühe bändiliikme kohta (2x nädalas ja kuni 4 tundi). Prooviruumi hõivamine pikemaks ajaks kui 6 tundi, peab olema eelnevalt läbi räägitud VANT administraatoriga.
Prooviruumis on statsionaarselt kasutamiseks:

VÕIMENDUS (PA):
2 JBL EON615

PULT:
Midas DM 16

MIKROFONID:
3 Sennheiser E845s

PILLIVÕIMENDID:
Ampeg BA-115-V2 bassivõimendi
BOSS KATANA100 kitarrivõimendit

PILLID:
Trummiset +trummitaldrikud
Elektrikitarr (koos rihma ja kaabliga) Basskitarr (koos rihma ja kaabliga)

KAABELDUS:
5 XLR signaalikaabelit
5 pikendusjuhet

STANDID:
mikrofonistandi
1 kitarristand

Rahvusvaheline noorsootöö

Viljandi Avatud Noortetuba on alates 2016. aastast vastu võtnud välisvabatahtlikke, kes on kaasatud igapäevaselt nii noorsootöötegevuste planeerimisse, elluviimisse. Välisvabatahtlikutel on võimalus ise ideid välja pakkuda, neid ellu viia ja seeläbi tutvustada oma kultuuri.

Meil on olnud välisvabatahtlikeks läbi MTÜ EstYESi Jakub (Poolast), Dominik (Austriast), Julia (Ukrainast), Maria (Ukrainast), Clara (Prantsusmaalt) ja Paulina (Saksamaalt). 2023/2024.a on meil vabatahtlik El-Hassan (Marokost) ja tema teenistust koordineerib MTÜ Eesti ANK.

Viljandi Avatud Noortetoale on omistatud Euroopa Solidaarsuskorpuse kvaliteedimärgis pikaajalise välisvabatahtliku vastuvõtmiseks. Viljandi Avatud Noortetoa välisvabatahtliku teenistust kordineerib Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus ANK.

Välisvabatahtliku vastuvõtmise projekti on toetanud Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist.

Rendi ruume sünnipäevaks

 

Noortetoas saab rentida ruume (mängude saal, sisepark ning köök) laste sünnipäevadeks. Köögis on olemas külmkapp, pliit, mikrolaineahi ning veekeedukann. Kohapeal on olemas morsikannud, kausid, tordilabidas ja nuga. Muud nõud ning toidu peab ruumi rentinud isik ise tooma.

Mängude saalis on olemas: piljard, lauatennis, playstationi konsool, õhuhoki ja erinevad lauamängud. Sise-skatepargis on alla 16-aastased noored kohustatud kandma kiivrit. Noortetoast on võimalik kiivrit laenutada. Noortetuba ei rendi tõukerattaid, rulasid või BMX-rattaid.

Viljandi Avatud Noortetoa ruume on võimalik rentida laste sünnipäevadeks ajal, mil noortetuba on noortele suletud:

L kell 11:00-14:00

P 11:00-14:00 ning 15:00-18:00.

Esimene tund 42€, iga järgnev tund 32€.

PS! Suvekuudel (juuni, juuli, august) ning riiklikel pühadel noortekeskus ruume ei rendi.

Broneerimine ja lisainfo e-mailit: lennukitehas@sakalakeskus.ee 

 

 

Registreerimise kord

Üldtingimused

Avaldus