Viljandi noorteinfo

Viljandi Avatud Noortetuba (VANT) asub Lennukitehases (Hariduse 12a, Viljandi linn) alates 2013. aastast. VANTi eesmärk on pakkuda Viljandi linna noortele (vanuses 7-26) erinevaid noorsootöö teenuseid, korraldada vabaaja sisustamist, luua tingimused arendavaks tegevuseks väljaspool perekonda, tasemeõpet ning tööaega. Viljandi Avatud Noortetoa ruumideks on sise-skatepark, mängudesaal, prooviruum, seminariruum ja köök. Majas on ka noorsootöötajate tööruumid.

Inimesed:

Ege Enok

juhataja

58544849

Rita Pomber

noorsootöö projektijuht

Maarit Järsk

noorsootöö administrator

Liis Särg

noorsootöötaja-maleva koordinaator

53096933

Deeno Lippand

tõukerattatrenni juhendaja

Kaspar Laanisto

BMX kooli juhendaja

Künter Peerna

rulatrenni juhendaja

Oskar Kivilaan

foto- ja videoringi juhendaja

Eve-Liina Laane

Noorte Tugila noorsootöötaja

53055195

Paulina Reinmuth

välisvabatahtlik Saksamaalt

Mari Vijard

VANT sünnipäevade teenindaja

Skatepark

Sise-skateparki on oodatud sõitma kõik tõukeratturid, BMX-sõitjad, rulatajad, rulluisutajad. Alla 16-aastased noored on kohustatud kandma kiivrit. Noorsootöötaja käest on võimalik kiivrit laenutada.

Mängude saal

Mängudesaalis on tasuta kasutamiseks piljard, lauatennis, lauajalgpall, õhuhoki, erinevad lauamängud, Playstation konsool. Võimalik on lugeda erinevaid koomikseid, ajakirju ja raamatuid. Saab joonistada, lahendada sudokusid ja ristsõnu.


Noortetuppa valmis koostöös noorte
ekstreemsportlastega töökojanurk.

Seminari­ruum

VANTis on kasutamiseks kuni 12 inimest mahutav seminariruum, kus saab korralda väiksemaid sündmusi, mängida lauamänge, läbi viia koosolekuid ja kohtumisi.

Bändikas

Viljandi Avatud Noortetoa prooviruumi saavad kasutada VANTis registreeritud bändid. Ruum on mõeldud kasutamiseks ainult bändiproovi tegemise jaoks broneeringu ajal. Prooviruumi kasutatakse veebipõhise graafiku alusel ja selle eest tasutakse järgnevalt: Ühe tunni hind on 4€, iga järgnev tund maksab 3€.

Noortebändidele (noortebänd on bänd, kus enamik liikmeid on vanuses kuni 26) kehtib hind 6€ kalendrikuus ühe bändiliikme kohta (2x nädalas ja kuni 4 tundi). Prooviruumi hõivamine pikemaks ajaks kui 6 tundi, peab olema eelnevalt läbi räägitud VANT administraatoriga.
Prooviruumis on statsionaarselt kasutamiseks:

VÕIMENDUS (PA):
2 JBL EON615

PULT:
Midas DM 16

MIKROFONID:
3 Sennheiser E845s

PILLIVÕIMENDID:
Ampeg BA-115-V2 bassivõimendi
BOSS KATANA100 kitarrivõimendit

PILLID:
Trummiset +trummitaldrikud
Elektrikitarr (koos rihma ja kaabliga) Basskitarr (koos rihma ja kaabliga)

KAABELDUS:
5 XLR signaalikaabelit
5 pikendusjuhet

STANDID:
mikrofonistandi
1 kitarristand

Rahvusvaheline noorsootöö

Viljandi Avatud Noortetuba on alates 2016. aastast vastu võtnud välisvabatahtlikke, kes on kaasatud igapäevaselt nii noorsootöötegevuste planeerimisse, elluviimisse. Välisvabatahtlikutel on võimalus ise ideid välja pakkuda, neid ellu viia ja seeläbi tutvustada oma kultuuri.

Meil on olnud välisvabatahtlikeks Jakub (Poolast), Dominik (Austriast), Julia (Ukrainast), Maria (Ukrainast), Clara (Prantsusmaalt) ja hetkel teeb oma vabatahtlikku teenistust meie juures Paulina (Saksamaalt).

Välisvabatahtliku vastuvõtmise projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist.

Viljandi Noorte Tugila

Viljandi Noorte Tugila noorsootöötaja toetab noori, aidates neil oma soovides selgusele jõuda. Lisaks kogemuste saamisele noorsootöö kaudu aitab Tugila noorsootöötaja noortel luua kontakte haridusasutuste, organisatsioonide ja tööandjatega. Noorsootöötaja on osa noore haridustee jätkamisest või tööturule sisenemist soosivast võrgustikust.

Noortekeskuste Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Haridus- ja Noorteameti eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

 

Noorte Tugila noorsootöötaja
Eve-Liina Laane
tugila@sakalakeskus.ee

Noorsootöötaja Eve-Liina Facebook

Rendi ruume sünnipäevaks

Noortetoas saab rentida ruume (mängude saal, sisepark ning köök) laste sünnipäevadeks. Köögis on olemas külmkapp, pliit, mikrolaineahi ning veekeedukann. Kohapeal on olemas morsikannud, kausid, tordilabidas ja nuga. Muud nõud ning toidu peab ruumi rentinud isik ise tooma.

Mängude saalis on olemas: piljard, lauatennis, playstationi konsool, õhuhoki ja erinevad lauamängud. Sise-skatepargis on alla 16-aastased noored kohustatud kandma kiivrit. Noortetoast on võimalik kiivrit laenutada. Noortetuba ei rendi tõukerattaid, rulasid või BMX-rattaid.

Viljandi Avatud Noortetoa ruume on võimalik rentida laste sünnipäevadeks ajal, mil noortetuba on noortele suletud:

L kell 11:00-14:00

P 11:00-14:00 ning 15:00-18:00.

Esimene tund 40€, iga järgnev tund 30€.

Broneerimine ja lisa infot saab küsida e-mailit: lennukitehas@sakalakeskus.ee 

 

 

Registreerimise kord

Üldtingimused