Viljandi noorteinfo

Kampaania eesmärk on suurendada nii noorte kui ka noortega tegelevate spetsialistide teadlikkust kiusamisest ning võimalustest pakkuda tuge. Soovime tõsta noorte empaatiat ja teadlikust kuidas olla toetav ja sõbralik oma eakaaslaste suhtes. Oluline on teada, et ükski noor ei ole üksinda ja abi on kättesaadav. Noored ongi meid edasiviiv jõud ning muutus, mida ühiskond vajab. 

Kampaania raames toimuvate sündmuste eesmärk on laiendada noorte maailmapilti, arendada sotsiaalseid oskuseid ja teadlikkust vaimsest tervisest ning kuidas aidata end või teisi mure korral. Noortega tegelevate spetsialistide teadlikkuse suurendamine noorte vaimse tervise toetamisest on oluline samm noorte heaolu ja turvalisuse tagamisel ning kiusamise vähendamisel. See võimaldab pakkuda tõhusamat abi ja tuge noortele vaimse tervise probleemide korral ning edendada tervislikku ja toetavat keskkonda arenguks ja kasvamiseks.

 

Kuidas saada kampaaniast osa?

Viljandi Avatud Noortetoa meeskonnaga kutsume üles Sind mõtlema inimestele, kes meid igapäevaselt ümbritsevad. Igaüks meist vajab vahel jõustavaid sõnumeid ja toetavaid inimesi enda ümber. Meie kampaania “muutus algab minust” raames keskendume asjadele, mida meie muuta saame, et luua toetav ja terve keskkond kasvamiseks ja arenguks. Soovime tõsta empaatiat, oskust märgata meid ümbritsevaid inimesi ning julgust erineda ja olla meie ise. 


Kutsume üles ka Sind meie kampaanias osalema. Edasta meile ilusaid mõtteid, mis sobivad  julgustuseks, lohutuseks või toetuseks ja viime üheskoos läbi muutuse. Edastatud sõnumitest valmib nii video kui ka koostöös Viljandi Kunstikooliga projekt, et pakkuda teineteisele tuge ja näidata, et keegi meist ei ole üksi. 

 

Ilusaid sõnumeid võib meile edastada endale sobival viisil. Kirjuta need meile sotsiaalmeedias või filmi üles ning edasta videona noortekas@sakalakeskus.ee

 

 

 

Sündmused, mida külastada

Viljandi Linnaraamatukogu aruteluringid kirjanikega

9. oktoobril  kohtumine Sass Hennoga, kes on Eesti kirjanik ja MTÜ Julge Rääkida loenguprojekti vedaja, kus ta on keskendunud inimsuhete, vaimse tervise ja füüsilise turvatunde valdkonna teemade aruteludele. Arutelu käivitajaks on raamatud “Mina olin siin”.

15. oktoobril kohtumine Mika Keräneniga, kes on Soome päritolu Eesti kirjanik. Tema raamat „Väravajoonel“ annab võimaluse rääkida sportlikust eetikast ja enesekehtestamisest, kus ebaõiglusele vastuhakuks on julgust vaja näidata täiskasvanute maailma vastu.

7. novembril kohtumine Sveta Grigorjevaga, kes on Eesti koreograaf, tantsija ja luuletaja, kelle tekstid ja sõnavõtud valutavad südant inimeste võrdsuse, noorte toimetuleku ja rahva elementaarsete vajaduste pärast.

 

Tegemist on tasuta sündmusega Viljandi noortele, kuhu saab registreerida klassidega. Registreerimine ja lisainfo: huvijuht@raamatukogu.viljandi.ee

 

Filmiarutelud

Filmid on valitud spetsiaalselt vastavale kooliastmele ning sellele järgneb aruteluring koos omaala spetsialistidega.

Gümnaasiumiastme filmiarutelud (kuupäev selgumisel):

Noormeestele film “Good Will Hunting” (1997)
Neiudele film “Õppetunnid” (2018)

31. oktoobril 7-9 klasside filmiarutelu: “Tahavaatepeegel” (2023)

14. novembril 4-6 klasside filmiarutelu:Moolenbeeki jumalad” (2019) 

Filmiaruteludele saab registreerida klassidega. Rohkem infot ja registreerimine: noortekas@sakalakeskus.ee

Kust leida abi

Suurim julgus on küsida abi ♥

  • Lasteabi: esmane sotsiaalne ja kriisinõustamine, abivajavast või kadunud lapsest teavitamine,
    e-mail: info@lasteabi.ee,
    tel: 116 111, välismaalt +372 600 4434
  • Ohvriabi: psühholoogiline nõustamine, nõustamine Interneti teel,
    e-mail: ohvriabi@ohvriabi.ee,
    kontakttelefonid piirkonniti: http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/ohvriabi/ohvriabi-tootajate-kontaktandmed
  • Eluliin: psühholoogiline kriisinõustamine ja emotsionaalne tugi,
    tel: 6 314 300 (psühholoogiline kriisinõustamine), 655 8088 (emotsionaalne tugi)
  • Peaasi.ee nõustajad: kogemustega vaimse tervise spetsialistide nõu ja abi
  • Lahendus.net: nõustamiskeskus veebis, nõustavad Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli psühholoogiatudengid,
    e-mail: info@lahendus.net
  • Veebipolitseinikud: internetiturvalisusega seotud nõustamine ja juhtumite lahendamine
  • Riiklik usaldustelefon: vältimatu psühholoogilise abi ööpäevaringne kriisiabi telefoni teel,
    tel: 126 (eesti keeles) ja 127 (vene keeles)
  • Koolipsühholoogide nõuandeliin: võimalus rääkida kvalifitseeritud koolipsühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta,
    tel: 1226 (eesti keeles E-R 16.00-20.00), 1227 (vene keeles T 16.00-20.00).

Täname

Projekt on läbinud Noorte heaks konkursi ning seda rahastab Noorte heaks, Haridus ja Noorteamet ning Haridus ja Teadusministeerium.

Aitäh Sakala Keskus, Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi tugikeskuse sotsiaalpedagoogid, noorte heaolu spetsialist, Viljandi kunstikool, Viljandi linn ja Politsei.